Acun Karadağ ve arkadaşlarına kötü muamele cezaevinde devam ediyor

Ankara’da ​​​​​​​Yüksel Caddesi’nde “İşimizi geri istiyoruz” eylemini sürdürürken evi basılıp gözaltına alınıp tutuklanan KHK’lı öğretmen Acun Karadağ ve arkadaşlarına, cezaevinde de kötü muamele devam ediyor.
Acun Karadağ’ın kızı Twitter hesabından yaptığı açıklamada, annesi ve arkadaşlarına cezaevi müdürünün talimatıyla masa verilmediğini yazdı.

Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Annemler Sincan 3 Nolu L Tipi Cezaevinde kalıyor. Avukatlardan aldığımız bilgiye göre hapishanenin 2. Müdürünün talimatıyla annemlere masa verilmiyor ve kantinden masa almaya zorlanıyorlar. Yere battaniye serip üstüne poşet serip o şekilde yemek yiyorlarmış. Kantinde bir masa 150tl.”

 

“Hapishane müdürlerine soruyoruz: Neden hakkı olan masayı vermek yerine parayla masa almaya zorlanıyorlar? Pandemi koşullarında gardiyanlarınızı eve bile göndermezken yerde yemek yemeye zorlamak ne kadar hijyenik? Masa zaruri bir ihtiyaçken neden mağduriyet yaratıyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

‘BİZ AKP’Yİ ÇOKTAN YENDİK’ 

Acun Karadağ’ın kızı ayrıca annesinin gönderdiği bir mesajı da paylaştı. “Biz tarihi bir görev yaptık ve tutuklanarak bunu taçlandırdık. Biz AKP yi çoktan yendik”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ