7'si asker 55 kişi gözaltına alındı

Aralarında Ankara ve İstanbul'un da bulunduğu birçok ilde düzenlenen operasyonlarda 7'si asker 55 kişi gözaltına alındı.
Ankara'nın Polatlı ilçesinde Hizmet Hareketi'ne yönelik gerçekleştirilen kitlesel soykırım operasyonunda 1 subay ile 6 astsubay gözaltına alındı.

Tekirdağ, İzmir ve Polatlı Cumhuriyet Başsavcılıklarınca yürütülen soruşturma kapsamında, İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince Polatlı 58. Topçu Tugayı ile Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı Gösteri ve Tatbikat Alayı Sakarya Kışlasında yapılan operasyonlarda 1 üsteğmen ve 6 astsubay gözaltına alındı.

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirilen şüphelilerden üsteğmen ile 4 astsubay Tekirdağ'a gönderildi. Diğer şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.


İSTANSBUL'DA 36 GÖZALTI KARARI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde, 36 kişinin "ByLock" kullandıkları iddia edildi. Bunun üzerine 36 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 36 şüphelinin yakalanması amacıyla sabah saatlerinde operasyon başlattı. Bu kişilerin kimler olduğu ya da hangi kurumlarda görevli oldukları henüz açıklanmış değil. 

MERSİN'DE İŞADAMLARINA OPERASYON

Mersin'de Hizmet Hareketi'ne yönelik yütütülen operasyon kapsamında aralarında işadamlarının da olduğu 29 şüpheliyi gözaltına aldı.

Adreslerinde bulunamayan 18 kişi ise arama çalışmaları devam ediyor.

ELAZIĞ'DA 20 GÖZALTI

Elazığ Cumhuriyet BaşsavcılığıncaHizmet Hareketi'ne yönelik yütütülen soruşturma kapsamında  İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince Elazığ, Diyarbakır, Sivas ve İstanbul'da eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyonda, ByLock kullandıkları iddiasıyla 20 şüpheli gözaltına alındı.

Muğla, Antalya, Denizli, Aydın ve Eskişehir'de düzenlenen operasyonda ise kapatılan Bank Asya çalışanı 9 kişi gözaltına alındı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ