30 kız öğrenci 3 gündür gözaltında!

30 kız öğrencinin 3 gündür Uşak’ta gözaltında tutulduğu ortaya çıktı. Uşak KOM’un önünde çocuklarını bekleyen aileler perişan. Bir kız öğrencinin sorgu sırasında üç kere bayıldığı öğrenildi.
Bold Medya’dan Sevinç Özarslan’ın özel haberine göre Uşak Üniversitesinde okuyan 30 kız öğrenci 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü gözaltına alındı. Pandemi nedeniyle evlerinde olan kız öğrenciler Uşak ve çevresindeki illerden toplanıp otobüsle gece yarısı Uşak’a getirildi. Cemaat operasyonları kapsamında alınan öğrenciler yer olmadığı için Uşak KOM, Uşak TEM ve çevredeki karakollara dağıtıldı.Öğrenciler, sorgulamanın yapıldığı Uşak Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube’ye getirildiği için aileleri Uşak KOM’un karşısındaki parkta gece gündüz nöbet tutuyor. Endişeyle çocuklarını bekliyor.Kız öğrencilerin aileleri parkta kurdukları çadırlarda ve arabalarda geceliyor ve endişeyle çocuklarını bekliyor.


CUMA GÜNÜ ADLİYEYE SEVK EDİLECEK

Bir kız öğrencinin sorgu sırasında 3 kere bayıldığı, dışarı çıkarıp hava aldırdıktan sonra sorgusuna devam edildiği öğrenildi. Öğrencilerin 4 Eylül Cuma günü adliyeye sevk edileceği belirtiliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ