22 aylık Neda Bebek'in anne ve babası tutuklanarak cezaevine gönderildi

Anne sütüyle beslenen, 22 aylık Neda’nın annesi ve babası dün tutuklanıp cezaevine konuldu. Şu anda karantina koğuşunda tutulan Tuğba Nur Çiçekdağ akrabaları aracılığıyla yetkilere seslenerek tahliyesini istedi.

İzmir’de 3 Aralık 2020 Perşembe günü gözaltına alınan ve dün mahkemeye çıkarılan 66 kişi arasında bulunan Tuğba Nur-Enes Çiçekdağ tutuklandı.

Çiçekdağ çiftinin annesi sütüyle beslenen 22 aylık bir kızı bulunuyordu.


4 gündür İzmir Emniyeti’nde gözaltında tutulan Tuğba Nur Çiçekdağ İzmir Şakran Cezaevine, eşi ise Kırıklar Cezaevine gönderildi.

“KIZIMIN BURAYA GİRMESİNİ İSTEMİYORUM”

Bold'dan Sevinç Özarslan'ın haberine göre, akrabalarından, sesinin yetkililere duyurulmasını isteyen Tuğba Nur Çiçekdağ, “Karantina koğuşundayım. Çocuğunu emziren bir anneyim. Cezaevi koşulları ve salgın nedeniyle kızımın buraya girmesini istemiyorum. Bir anne olarak yetkililerin sesimi duymasını istiyorum.” dedi.

21 Şubat 2021’de iki yaşını dolduracak olan Çiçekdağ çiftinin kızları Neda şu anda babaannesi ve dedesiyle birlikte kalıyor.

Çiçekdağ çiftinin tutukluluğuna itiraz için bir üst mahkemeye dilekçe verildi.

Cemaat soruşturmaları kapsamında tutuklanan Enes Çiçekdağ (35) sınıf öğretmenliği bölümünden, Tuğba Nur Çiçekdağ (33) ise hemşirelikten mezun oldu.

Bugün Manisa Salihli Medigüneş Hastanesi’nin doğumhane kapısında gözaltına alınan bir günlük bebek Nurefşan’ın annesi Betül Uluçam akşam üzeri serbest bırakılmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ