“12’sinde görüş var, annesine Hakan’ı nasıl söyleyeceğiz bilmiyoruz!”

Anne ve babası iki yıl önce tutuklanan ve geçtiğimiz ay ‘kan kanseri’ olduğu teşhisi konulan 12 yaşındaki Hakan’ın durumundan annesinin henüz haberi yok.

Baba Gökhan Dağdeviren’e önceki gün yapılan kapalı görüşte Hakan’ın ‘lösemi’ olduğu söylendi. Ancak anne Sabriye Dağdeviren’in hala evladının durumundan haberi yok. Dede Ali Dağdeviren bunu gelinlerine nasıl söyleyeceklerini bilmediklerini söylüyor.

Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun YouTube kanalında yayınladığı programa katılan 72 yaşındaki gözü yaşlı Ali Dağdeviren, “Oğluma söyledik, yıkıldı. Tek kelime edemedi. Şimdi gelinimize nasıl söyleyeceğiz, bilmiyoruz. Söylemezsek olmaz. 12’sinde kapalı görüş var, orada söyleyeceğiz. Anne yüreği buna nasıl dayanır bilemiyoruz.” ifadelerini kullandı.
  (46. Dakikadan sonraki bölüm)

KARŞINIZDA İNSAN YOK Kİ!


Ali Dağdeviren, kendisinin de 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldığını anlatıyor: “Ben de tutukluydum, sağlık sebepleriyle tahliye edildim. Dosyam Yargıtay’da. Onanırsa yeniden cezaevine gireceğim. Oğlum ve gelinim tutuklu. Ben de tutuklanırsam eşim ne yapacak tek başına? En azından annesini bıraksalar. Evladımız iyileşene kadar izin verseler. Ne konuşayım ki! Karşınızda insan yok ki! Allah kalplerini karartmış, vicdanları sağır olmuş.”

BU ÇOCUĞUN ANNESİNE İHTİYACI VAR

Babaanne Meral Dağdeviren ise torununun iyileşmesi için annesine ihtiyacı olduğunu söylüyor: “Bu zulüm neden? Neden? Bu çocuğun babaannesine değil, annesine ihtiyacı var. Yapmayın, insanlara bu kadar zulmetmeyin. Sizin de evladınız var, siz de annesiniz, babasınız.”
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ