10 yıl hapis gerekçesi: Para toplayıp öğrenci evlerinin ihtiyacını karşılamak

Adana'da Gülen cemaatinin 'bölge imamı' olma suçlamasıyla tutuklu O.B, gizli tanığın 'Kendisine bağlı öğrenci evlerinin ihtiyaçlarını esnaftan para toplayarak karşılardı'' 'itirafı' ile 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.


Adana’da Gülen cemaati soruşturması kapsamında, “bölge imamı” olduğu iddiasıyla yargılanan tutuklu sanık 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık O.B. cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.


Duruşmada tanık olarak dinlenen A.A, Gülen cemaati içerisinde 2011-2014 yıllarında Adıyaman’da “eğitim danışmanı” sıfatıyla görev yaptığını O.B’yi  sanığı tanıdığını söyledi.

O.B’nin bu dönem içerisinde Adıyaman’da “bölge imamı” olduğunu iddia eden A.A, ”İl imamının yaptığı haftalık toplantılara birlikte katılırdık. Öğrenci evleriyle ilgili gündemleri O.B’ye aktarırdık. O.B’ye bağlı esnaf ve öğrenciler vardı. Kendisine bağlı öğrenci evlerinin ihtiyaçlarını esnaftan para toplayarak karşılardı.” ifadesini kullandı.

Sanık O.B. ise tanık beyanlarını kabul etmediğini belirterek, ‘Örgüt üyesi değilim. Örgütsel bir konumum yoktur. ByLock kullanmadım.” dedi.

Mahkeme heyeti, O.B’yi ”silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırdı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ